Konto do wpłat - B. Sp. Sandomierz : 27 9429 0004 3001 0010 9817 0001
Nowa oferta Ośrodka Agroturystycznego "Orlik"
- Wysiadłów 12c koło Sandomierza
Właściciel Adam Orłowski
Kontakt 609-621-811
Strona internetowa -www.orliksandomierz.eu
poczta - orlik@onet.pl

Moja oferta jest skierowana do ludzi z dolegliwościami ze strony nerek i układu moczowego leczonych dotąd zachowawczo lub sanatoryjnie  a także do agroturystów którzy starali się o leczenie sanatoryjne , a go nie otrzymali z różnych powodów.
Ogłaszam nabór na turnusy wypoczynkowo prozdrowotne 10 lub 14 dniowe. Ilość dni pobytu zależy od możliwości finansowych a także czasowych, mogą to być np. piątki po południu , soboty i niedziele.
Cena 1 dnia pobytu - 105 zł za dobę.
- w cenie jest koszt mieszkania ( pokoje 2,3 lub 4 osobowe z łazienkami )
- koszt wyżywienia 3 posiłków
- wizyta lekarska  u specjalisty chorób wewnętrznych, nefrologa
( gab. lek. na terenie Ośrodka Agroturystycznego "Orlik" )

Dla agroturystów z zacięciem sportowym jest do dyspozycji :
- stół do pinponga
- wędkarstwo spławikowe
- łodzie wiosłowe
- rowery do wypożyczenia
- spacery nad wodą

Jest możliwość organizowania wieczorów tanecznych w sali jadalnej ( do 80 osób ).
W recepcji ośrodka znajdują się książki i foldery o Ziemi Sandomierskiej, a także opracowania naukowe pradziejów tej okolicy ( z aktualnymi zdjęciami niektórych miejsc ) autorstwa Pana inżyniera Zdzisława Trębskiego.
W Sandomierzu do dyspozycji turystów znajdują się  bogate zbiory w Domu Długosza, w zamku Królewskim w Sandomierzu, w Biurze wystaw Artystycznych (BWA), Katedry, kościoła Świętego Jakuba z XIII wieku, podziemia Sandomierskie , urokliwy Rynek Sandomierski, no i  Sandomierzanki.
Na specjalną uwagę zasługuje mikroklimat przestrzeni Ośrodka agroturystycznego "Orlik"
Prawdopodobnie jest on uwarunkowany istnieniem zbiorników wodnych ( 4 stawy). Woda w stawach pochodzi ze  źródeł podziemnych, a także z opadów. Poziom wody w stawach jest 140cm wyżej niż poziom wody w rzece Opatówce, która przepływa przez Ośrodek. Co jest dużym plusem - nie dokuczają komary ani meszki. Bezpośrednio od strony północnej przestrzeń "Orlika" jest obrzeżona  jęzorem gór Świętokrzyskich, podobnie od strony południowej. Oba "jęzory" wzgórz kończą się na Wiśle w Sandomierzu - Górami Pieprzowymi. Od strony wschodniej - droga krajowa 79 do Warszawy przez Kozienice. Przestrzeń Ośrodka jest odgrodzona zielenią wysokich drzew i krzewów ( wierzby, brzozy, iglaki, olchy, dzika grusza. Od zachodu i południa łąki, praktycznie bez nawozów sztucznych z dużą ilością bażantów, czajek, dzikich kaczek, kurek wodnych. Wszystko to ma swój wkład w przyjazny mikroklimat "Orlika".
Na podstawie wypowiedzi matek, które już dwukrotnie przebywały z dziećmi w Ośrodku agroturystycznym "Orlik" - w 2009 i 2010 roku. można przypuszczać, że mikroklimat przestrzeni ośrodka agroturystycznego "Orlik" wpływa korzystnie również na schorzenia układu oddechowego. Cytuję wypowiedź: " co jest ? - w górach kaszle , nad morzem też , a tutaj nic. A jaki apetyt ? A jak śpi się dobrze " !
Kończąc ofertę - chcę zapewnić , że każdy uczestnik turnusów będzie miał możliwość : kontroli swojego zdrowia w gabinecie lekarskim  u specjalisty z II stopniem specjalizacji chorób wewnętrznych, z II stopniem specjalizacji nefrologii dorosłych
-  dr n. med. Adama Orłowskiego
- kontroli wagi ciała w dzień przyjazdu do Ośrodka i w dzień wyjazdu do domu.
- kontroli kondycji ( sprzyja temu wchodzenie codziennie na wzgórze otaczające od strony północy teren "Orlika".

Wskazanym jest, by agroturyści zainteresowani tego typu usługą mieli ze sobą jakiekolwiek dokumenty z dotychczasowego leczenia, Np. badanie moczu; OB.; Morfologię krwi, Mocznik, kreatyninę krwi, Cukier we krwi, USG jamy brzusznej lub kartę informacyjną z leczenia szpitalnego.

                                                                        Serdecznie Zapraszam
Z poważeniem Adam Orłowski